Görünmeyen Diş Teli Çözümümüz Incognito Teknolojisi ile Diş Teline Elveda Deyin!

Kişiye özel görünmez (incognito) tedavisi, dişlerin iç tarafına takılan ve dışarıdan gözükmeyen diş telleri ile yepyeni dişlere kavuşmanızı sağlar, hem de kimse görmeden!

Incognito nedir?

Incognito 3M firmasının kişiye özel ürettiği dişlerin iç tarafına (lingual) takılan tel sistemidir. Yani bir lingual ortodonti sistemidir.

Herkese uygulanabilir mi?

Incognito (lingual ortodonti) herkese uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Daha çok iş adamları, sanatçı, manken ve sporcular gibi estetik görüntünün ön planda olduğu kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Sadece ortognatik cerrahi uygulanacak olan hastalara önerilmemektedir.

Kişiye özel nasıl üretilir?

Doktorunuzun sizden aldığı ölçüler 3 boyutlu olarak taranır ve sanal ortama aktarılır. Bütün lingual braketler dişinizin formuna uygun bir şekilde dizayn edilir. Her bir dişinizin şekline ve formuna özel hazırlandığı için dişin üzerinde minimum yer kaplar.
Tellerinizde daha önceden bilgisayar sistemi ile bükülür ve doktorunuza gönderilir.

Normal tellere göre tedavi süresi daha mı uzundur?

Normal diş teline göre tedavi süresi lingual ortodontide daha uzun olabilmektedir. Fakat iç tarafta olduğu için tedavi olduğunuzu kimse anlamayacaktır.

Pahalı bir tedavi midir?

Incognito (lingual ortodonti) gibi dişlerin iç tarafına uygulanan tüm tedavi tipleri pahalı tedavilerdir.

Makaleyi Yazan Hekim: Dr. Cihan Çapan